Biogram Postaci z tego okresu
 Konstanty Laszczka      Konastanty Laszczka, frag. portretu pastelowego Leona Wyczółkowskiego z lat 1901-1902.
Biogram został opublikowany w 1971 r. w XVI tomie Polskiego Słownika Biograficznego.
 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

   

 
 

Powiązane zdjęcia

 

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

malarstwo portretowe (zmarli od 1951), Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych, podręczniki akademickie, Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Towarzystwo Artystów Polskich "Sztuka", twórczość graficzna, twórczość rzeźbiarska, technika drzeworytu, portrety kobiet, rzeźba w brązie, rzeźba w gipsie, twórczość medalierska, nagrody na wystawach plastycznych, sztuka ceramiczna, rzeźba religijna, Złoty Wawrzyn Akademicki, Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Szkoła Sztuk Pięknych w Paryżu, rodzeństwo - liczne, Order Odrodzenia Polski (II RP, komandoria), Order Odrodzenia Polski (II RP, komandoria z gwiazdą), portrety postaci historycznych, przyjaźń ze Stanisławem Wyspiańskim, dzieci - 4 (w tym 2 synów), muzeum biograficzne, Medal Dziesięciolecia Odzyskanej Niepodległości, technika akwaforty, przyjaźń z Leonem Wyczółkowskim, dzieła w Muzeum Narodowym w Warszawie, dzieła w Muzeum Narodowym w Krakowie, dzieła w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, Akademia Juliana w Paryżu, ojciec - rolnik, projekty pomników, wystawy w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, dzieła w Muzeum Narodowym w Poznaniu, rzeźby o tematyce antycznej, syn - lekarz, rzeźba w drewnie, rzeźba w glinie, rzeźba w marmurze, Komitet Obywatelski Polskiego Skarbu Narodowego, syn - architekt, wystawy Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, portrety aktorów, portrety artystów, studia rzeźbiarskie, dzieła w muzeum w Kielcach, portrety pisarzy, wystawy Stowarzyszenia "Rzeźba", portrety osobistości polskich, patroni szkół podstawowych, kierowanie Katedrą Rzeźby, Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu 1929, rektorat ASP w Krakowie, dzieła w Muzeum w Toruniu, dzieła w ASP w Krakowie, Towarzystwo Artystów "Sztuka", profesura zwyczajna ASP w Krakowie, stypendium Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, osoby na pomnikach (zm. 1951-2000), wystawy Towarzystwa Artystów Polskich "Sztuka", Biennale w Wenecji 1933, pochodzenie chłopskie (zmarli od 1951), dzieła w muzeum w Bydgoszczy, Order Odrodzenia Polski (II RP, krzyż oficerski), Cmentarz Rakowicki w Krakowie - zm. 1951-2000
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

 
 

Postaci z tego okresu

 

w ipsb

  więcej  

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Jerzy Nowak

1923-06-20 - 2013-03-26
aktor teatralny
 

Józef Glemp

1929-12-18 - 2013-01-23
doktor obojga praw
 

Marian Leon Fulman

1864-03-27 - 1945-12-18
biskup lubelski
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.