Biogram Postaci z tego okresu
 Karol Wacław Świerczewski      Gen. Karol Świerczewski, frag. portretu.
Biogram został opublikowany w LI tomie Polskiego Słownika Biograficznego w latach 2016-2017.
 
 
 
Spis treści:
 
 
Biogram naukowy jest dostępny wyłącznie w drukowanej wersji PSB. Zapraszamy do zapoznania się z innymi dostępnymi materiałami.
 
 
 

  

 
 

Chmura tagów

TAGI

Za pomocą tagów oznaczamy powiązania tematyczne postaci. Pozwalają one eksplorować serwis wg wybranych przez redakcję najważniejszych tematów dla danej postaci.

działalność komunistyczna, Cmentarz Powązkowski w Warszawie - Aleja Zasłużonych, choroba alkoholowa, rewolucja październikowa 1917, Order Budowniczych Polski Ludowej, Krzyż Grunwaldu, rodzeństwo - 6 (w tym 4 braci), walki z Ukraińcami 1918, Akademia Wojskowa im. M. W. Frunzego w Moskwie, dowodzenie dywizją piechoty, Order Lenina (sowiecki), Order Czerwonego Sztandaru (sowiecki), śmierć od kuli, Sejm Ustawodawczy 1947, Medal Zwycięstwa i Wolności, wojna domowa w Hiszpanii 1936, ewakuacja w głąb Rosji 1915, Naczelna Komenda Wojsk Powstańczych, rządy stalinowskie w Polsce, Krajowa Rada Narodowa, pomnik w Krakowie, areszt sowiecki, dowodzenie batalionem piechoty, Ludowe Wojsko Polskie, Komitet Centralny PPR, Nagroda Stalina, film "Żołnierz zwycięstwa" (1953), Złoty Krzyż Zasługi KRN, muzeum biograficzne, dowodzenie armią, dowodzenie okręgiem wojskowym, dowodzenie kompanią piechoty, osoby na banknotach, Centralne Biuro Komunistów Polskich w ZSSR, walka po stronie bolszewików w Rosji, wojna niemiecko-sowiecka 1941, Order Suworowa (sowiecki), Medal "Za zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945" (sowiecki), Medal za Warszawę 1939-1945, Medal za Odrę, Nysę i Bałtyk, Medal "Za udział w walkach o Berlin", bohaterowie filmów dokumentalnych, rana w boju (dwukrotnie), bohater utworów literackich, syn najstarszy w rodzinie, służba w wojsku rosyjskim (zmarli od 1951), bohaterowie filmów biograficznych, Armia WP (2.) 1944, praca tokarza, patroni szlaków turystycznych, osoby na monetach NBP (zm. w XX w.), walka z Wojskiem Polskim, walka z Armią Ochotniczą Denikina, Ministerstwo Obrony Narodowej, osoby z filmów biograficznych, małżeństwa - 2 (osób zm. 1926-1950), matka - robotnica, osoby na znaczkach pocztowych polskich (zm. 1926-1950), pomniki nieistniejące, dzieci - 4 (w tym syn), represje przeciw AK, osoby na pomnikach (zm. 1926-1950), patroni ulic w okresie PRL, patroni szkół w okresie PRL, Rosyjska Komunistyczna Partia (bolszewików), tworzenie wojska polskiego w ZSRS, Armia Polska w ZSRS (Berlinga), szkoła powszechna w Warszawie, Korpus Polski (1.) w ZSRS
 
Za treści publikowane na forum Wydawca serwisu nie ponosi odpowiedzialności i są one wyłącznie opiniami osób, które je zamieszczają. Wydawca udostępnia przystępny mechanizm zgłaszania nadużyć i w przypadku takiego zgłoszenia Wydawca będzie reagował niezwłocznie. Aby zgłosić post naruszający prawo lub standardy współżycia społecznego wystarczy kliknąć ikonę flagi, która znajduje się po prawej stronie każdego wpisu.

Media

 

Chmura tagów

 
 

Postaci z tego okresu

 

w ipsb

 

Leszek Marek Maria Staronka

1911-03-15 - 1945-10-14
chemik
 

Nikodem Sulik

1893-08-15 - 1954-01-14
generał PSZ na Zachodzie
 
więcej  

Postaci z tego okresu

 

w biogramy.pl

 

Ludwik Gdyk

1874-08-25 - 1940-02-15
wicemarszałek Sejmu II RP
 
 
więcej  
  Wyślij materiały Wyślij ankietę
 
     
Uzywamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Informację o realizacji Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) przez FINA znajdziesz tutaj.